راهنمای ست کردن لباس های رنگی روشن

راهنمای ست کردن لباس های رنگی روشن

از چرخه رنگ ها استفاده کنید

شناخت چرخه رنگ می‌تواند به شما کمک کند که  کدام رنگ‌ها ترکیب بهتری می‌سازند. رنگ ها دارای درجه و ترکیب خاصی می باشند که برای ست کردن رنگ های مختلف نیا است در باره ی چرخه رنگ ها و تناسب آنها مطلع باشید. رنگ هاییی که در کننار هم به چشم انسان ترکیب خوبی داشته باشد، هارمونی (هماهنگی) رنگ‌ها نامیده می‌شود.برای دانستن هارمونی رنگ ها بهتر است ابتدا شناخت کلی از رنگ ها داشته باشیم.  رنگ‌های اصلی قرمز، زرد و آبی هستند. ترکیب رنگ‌های اصلی با هم رنگ‌های ثانویه را می‌سازد. رنگ‌های ترکیبی (مرتبه سوم) نیز از ترکیب رنگ‌ اصلی با رنگ‌های ثانویه به وجود می‌آید. همچنین شناخت  نکاتی در باره رنگ ها راتوصیه می کنیم.

 • رنگ‌های گرم به رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد متمایل‌اند.
 •  رنگ‌های سرد نیز به رنگ‌های آبی، سبز و بنفش تمایل دارند.
 • مشکی، سفید و خاکستری رنگ‌های خنثی هستند .
 • با افزودن رنگ سفید رنگ‌ها ملایم‌تر و روشن‌تر می‌شوند که اصطلاحا به این حالت «ته‌رنگ» می‌گویند.
 •  در مقابل با افزودن رنگ سیاه رنگ‌ها تیره‌تر یا سیرتر می‌شوند که به این حالت «سایه‌» رنگ می‌گویند.
 •  در نهایت هم «تُن» رنگ که با افزودن رنگ خاکستری ایجاد می‌شود.

راهنمای ست کردن لباس های رنگی روشن

تا حد ممکن از رنگ های مکمل در لباس استفاده نکنید

رنگ های مکمل رنگ هایی است که در چرخه رنگ ها در مقابل هم قرار میگیرند مثلا رنگ بنفش  و زرد. توصیه می کنیم از این رنگ ها در انتخاب لباس استفاده نکنید.

از رنگ های مشابه استفاده کنید

رنگ‌های مشابه در چرخه‌ی رنگ دقیقا در کنار یکدیگر قرار دارند (مانند سبز و زرد یا قرمز و نارنجی). چون این رنگ‌ها به هم نزدیکند، چشم‌نوازترند. شما می توانید  رنگ های قرمز را در کنار طلایی و صورتی به کار ببرید.

از رنگ های اصلی استفاده کنید

رنگ های اصلی نیز می تواند انتخاب خوبی باشد. البته استفاده کردن از این رنگ ها در کنار هم کمی دشوار است. ولی اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام بدهید، ترکیب فوق‌العاده‌ای به دست می‌آید. بعنوان مثال رنگهای تک رنگ روشن استفاده کنید. یک مثال از ست تک‌رنگ می‌تواند تاپ سفید همراه با شلوار جین آبی، بوت کوتاه آبی تیره و ژاکت آبی تیره باشد. همچنین از یک روسری قرمز یا بنفش روشن انتخاب درستی است.

 • برای ست کردن مناسب رنگ‌های اصلی با یکدیگر، می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای ایجاد ارتباط بین آنها استفاده کنید. مثلا کفش‌های پاشنه‌بلند قرمز با شلوار جین آبی و جواهرات طلایی را می‌توان با تاپ خاکستری و ژاکت مشکی ترکیب کرد.

این رنگ‌ ها را با هم ترکیب نکنید

ترکیب کردن برخی رنگ ها نه تنها جذابیت لباس شما را کاهش می دهد بلکه جلوه ناخوشایندی به وجود میآورد.از بین رنگ های روشن رنگ سفید نمی تواند در کنار کرم ترکیب خوبی داشته باشد.

ایجاد مطابقت بین رنگ

برای ست لباس بیرون‌ ، از رنگ‌های خنثی استفاده کنید

داشتن یک ست هیجان انگیز و شیک برای بیرون از خانه فوق العاده خواهد بود. برای این منظور از بین رنگ های روشن هم انتخاب کنید.بعنوان مثال رنگ سفید در کنار بسیاری از رنگ ها می تواند جذاب باشد. شلوار یا بلوز یا ژاکت گزینه های خوبی در این رنگ هستند. اما در انتخاب شلوار هایی رنگی و بلوز های رنگی کمی بیشتر دقت کنید

استفاده از رنگ خاکستری در ست بیرون می‌تواند بسیار مفید باشد. می‌توانید شلوار خاکستری را با بلوز سفید و ژاکت آبی ترکیب کنید.

از درجات مختلف رنگ‌ها استفاده کنید

از لباس های رنگ روشن در کنار لباس های با درج رنگی متفاوت استفاده کنید. در این صورت کارمهارت شما برای ست کردن رنگ های هماهنگ بیشتر می شود.

 • به عنوان مثال ممکن است بخواهید کراوات طلایی پررنگ را با پیراهن آبی روشن و شلوار مشکی یا خاکستری ست کنید. رنگ طلایی پررنگ درجه‌ی تیره‌تری نسبت به آبی روشن خواهد داشت.
 • می‌توانید از رنگ‌های لباس خود عکس سیاه و سفید بگیرید. این کار به شما درجه‌ی رنگ‌های انتخابی‌تان را بهتر نشان می‌دهد. در نهایت می‌توانید بهتر این درجات را با هم ست کنید (مثلا درجه‌ی تیره با درجه‌ی روشن‌تر).

همچنین بخوانید:

خرید اینترنتی بافت مانتویی

خرید اینترنتی مانتو زنانه

تمرین کنید

رنگ ها را در کنار هم امتحان کنید تا بهتر بتوانید ست کنید و تجربه و مهارت شما برای شناسایی رنگ های لباس های رنگی روشن مناسب برای خود را افزایش دهید.ترکیب های مختلفی وجود دارد که امتحان کردن آن می تواند گزینه خوبی باشد.

از ست‌های مطمئن استفاده کنید

از رنگ‌ها به همراه رنگ‌های خنثی استفاده کنید

 • رنگ های خنثی یک انتخاب مطمئن می تواند باشد ک در کنار رنگ های دیگرهماهنگی و زیبایی داشته باشد.
 • یکی از پیشنهاد های جذاب برای این منظور می‌توانید یک بلوز قرمز روشن با یک دامن مشکی و یک کفش بدون پاشنه‌ی قرمز ست کنید. همچنین می‌توانید شلوار جین آبی خود را با یک تاپ سفید و روسری آبی ست کنید.
 • می‌توانید از رنگ های خنثی در کنار تک رنگ ها استتفاده کنید. گزینه پیشنهادی ما یک پیراهن زنانه‌ی نارنجی روشن در کنار ژاکت سفید رنگ گوشواره‌ی مروارید سفید است.
 • اگر در انتخاب لباس ها حساسیت بیشتری دارید. می توانید دو رنگ روشن را در کناریک رنگ خنثی استفاده کنید. در این انتخاب ها می توانید از رنگ سفید استفاده کنید در کنار رنگ های روشن مورد علاقه خود به کار ببرید.
 •  

از رنگ‌های خنثی گرم استفاده کنید

رنگ های خنثی گرم نیز می تواند انتخاب های مناسبی باشد خصوص اگرشما پوستی روشن داشته باشید.رنگ ههای پیشنهاد ما در این ست جذاب استفاده از رنگ های کرم وقهوه ای روشن است که ترکیبی شیک خواهد بود. همچنین می‌توانید از رنگ‌هایی که بیشتر تُن زمینی دارند، مانند سبز زیتونی نیز استفاده کنید.

لباس های طرح‌دار را با رنگ‌های خنثی یا لباس‌های ساده ست کنید

اگر به لباس های طرح دار بیشتتر علامند هستید به ترکیب رنگ ها توجه کنید.ست کردن لباس ای طرح دار دشوار است.در این مورد باید به نقش های لباس و این که کدام لباس شم هست توجه کنید.لباس های با طرح های ساده در کنار رنگ های خنثی می تواند ترکیب خوبی باشد.همچنین اگر طرح های لباس شما راه راه است با رنگ مشکی و خاکستری می تواند جذاب باشد.بهتر است در کنار یک لباس طرح دار از یک لباس تک رنگ ساده استفاده کنید.البته به ههارمونی رنگ ها دقت کنید می توانید ازرنگ هایی که کمتر در طرح لباس بکار رفته است یک لباس دیگر را انتخخاب کنید.

راهنمای خرید و انتخاب کت تک
راهنمای خرید تی شرت مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن همه
ناوبری
بستن همه

سبد خرید

بستن همه

لیست علاقه مندیها

Recently Viewed

Close

از اینکه شما وارد شدید خوشحالیم !

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است.

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن همه

بستن همه

دسته‌بندی‌ها